LPG MONTAJI 1


LPG TANK DEĞİŞİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN BİLGİLER

Yaklaşık dört millyon LPG'li araç sahibinin merak ettiği soruların başında LPG tank değişimi nasıl yapılır? LPG tank değişim fiyatı ne kadar?, LPG tank ömrü ne kadar? gibi sorulardır. Otogaz sistemi takılı araçlarda Otogaz tank değişimi vatandaşın mal ve can güvenliği için her on yılda bir zorunlu hale gelmiştir.  LPG tank değişim süresi 10 yılda birdir.

LPG Tank Değişimi Nasıl Yapılır?
 
LPG tank değişimi her TSE belgeli yetkili LPG servislerinde uzman kişiler tarafından yapılır.
 
LPG Tank Değişiminde Proje gerekir mi ?
 
LPG tank değişiminde Tadilat Projesi verilir .
 
LPG Tank Değişimi Projesinin bir süresi varmıdır ?
 
Belirli bir işletme süresi yoktur Projenin.
 
 
 

 

Araçlarda kullanılan LPG tanklarının 10 yıl olan ömür süresi ürünün üretiminden itibaren başlıyor. Araç sahiplerine muayene istasyonlarında sorun yaşamamaları için LPG tankını alırken imalat tarihini öğrenmeleri tavsiye ediliyor.

LPG dönüşüm sistemleri; uluslararası ECER67 ve TSE standartlarına uygun olması, montaj firmasının yetkili ve montajı yapan teknisyenin eğitilmiş olması, gerekli bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması ile çevreci, ekonomik ve güvenli sistemlerdirLPG tankları binek araçlarda bagaj bölümüne, kendine orijinal sehpası üzerine montajı yapılmalıdır. Ayrıca tank en az iki adet orijinal bağlama kayışı ile sıkı sıkıya gerdirilerek bağlanmalıdır. LPG tankları, dış etkilerden korunması için epoksi boya ile boyanmaktadır.

 LPG'li araçlarda kullanılan tankların kullanımı ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyoruz. LPG'li araçların dönüşümünde kullanılan tankların kullanım ömrü 10 yıldırLPG'nin korozyon etkisi 10 yıl olarak belirlendiğinden, ömrü dolan tankın değiştirilmemesi durumunda patlama riski oluşturmaktadır. Kullanım ömrü dolan tankların ve diğer gerekli tüm tadilatların yetkilendirilmiş otogaz dönüşüm firmaları tarafından değiştirilmesi gerekir. Değiştirilmeyen her tank, pimi çekilmiş bomba özelliği taşımaktadır. Bu nedenle ömrünü tamamlamış LPG tanklarının kullanımı halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Tankların çarpma sonucunda yırtılması ve patlaması söz konusu değildir.

15 yıllık lpg tank isteğe bağlı üretilebileneceği söylenmesine rağmen tank firmaları insiyatiflerini 10 yıllık üretmeyi seçmişlerdir. Artık Tank üzerinde imalat tarihi ve sona erme süresi yer alacaktır.

Tanklara aktarılan yakıt miktarı tankın %80'i kadar dolu olmalıdır. %80'inin üzerinde doldurulması halinde tehlike oluşturabilir. LPG kullanan araç sahiplerinin mutlaka 3-4 günde bir karbüratörlü araçlarda benzinli bölümünü de 5 dakika süre ile devir daim yaptırması gerekmektedir. Bu çalışmayı yapmadığı sürece benzinli bölümün yakıt hortumunda kullanılmamaktan dolayı çatlama meydana gelebilmektedir. Dolayısıyla araçlarda patlama riski potansiyeli artmaktadır.

Ankarada lpg tank değişimi işini en güvenilir adresi olan şimşek otogaz da yaptırabilirsiniz.Tank değişimi sonrasında fatura ve proje verilmektdir.Bu projeyi sadece muayene istasyonuna vermeniz yeteli olacaktır.Kredi katlarına taksit imkanı sunulmaktadır .

 resim 2022 01 15 103327

 
 

#32LitreSilindirTank, #40LitreSilindirTank, #50LitreSilindirTank, #60LitreSilindirTank, #55LitreSilindirTank, #70LitreSilindirTank,#35ltLitreSimitTank, #40ltLitreSimitTank, #42ltLitreSimitTank, #46ltLitreSimitTank, #47ltLitreSimitTank, #48ltLitreSimitTank, #53ltLitreSimitTank, #60ltLitreSimitTank, #61ltLitreSimitTank, #58ltLitreSimitTank